Македонија
20. October 2020 - 15:18

Приведен 31-годишен скопјанец баран со потерница

Денеска (20.10.2020) во 14:15 часот полициски службеници од ЕВР Кисела Вода го приведоа Б.П. (31) од Скопје.

31-годишникот бил баран со потерница во врска со чл.237 од КЗ на Република Македонија, а по наредба на Основен суд Скопје за издржување на казна затвор од две години.