Loading Video...
Ракомет
1. October 2019 - 15:26

Празник на ракометот во Битола, Еурофарм го пречекува Веспрем

Утревечер, ракометарите на Еурофарм Работник ќе имаат тешка задача во мечот од СЕХА лигата бидејќи во Битола гостува унгарскиот гигант Веспрем. 
 
- Европскиот вицешампион преполн со ѕвезди доаѓа во нашиот град и тоа е посебен настан. Ако ракометот се играше по име и буџет, Веспрем не ни треба да доаѓа во Битола - знаеме дека се посилни од нас. Но, на терен можеме да се надеваме, истакнува тренерот на „фармацевтите“, Стефче Алушовски 
 
Со него се согласува и Невен Стјепановиќ кој смета дека: - Ова е празник на ракометот во Битола. Уморни сме, имавме тежок натпревари, но во утрешниот меч ќе излеземе без притисок против ѕвездите на Веспрем.
 
Утрешниот меч меѓу Еурофарм