Свет
8. January 2018 - 14:20

Пожар во Кулата Трамп во Њујорк

Пожар изби на еден од последните катови на Кулата Трамп во Њујорк, објавија американските медиуми.

Пожарникарите се обидуваат да го изгаснат огнот.

За сега нема информации за причината за пожарот.

Седиштето на бизнис империјата на американскиот претседател Доналд Трамп е облакодер од 58 катови во центарот на Менхетн, каде се наоѓа и домот на семејството Трамп. Покрај луксузни станови во Кулата Трамп во Њујорк голем број компании имаат свои седишта.