Џет-Сет
10. January 2022 - 11:31

Почина познатиот актер и комичар Боб Сагет

Американскиот глумец и комичар Роберт – Боб Сагет, познат по улогата на саканиот самохран татко Дени Танер во комичната ТВ-серија „Полна куќа“ (Full House), и како водител на „Најсмешните домашни видеа од Америка“, почина на 66-годишна возраст, за време на својата стенд-ап турнеја низ САД.

Брзата помош го пронашла актерот во соба во хотелот „Риц-Карлтон“ во Орландо вчера попладне и констатирала смрт на лице место, соопшти шерифот на округот Оринџ, нагласувајќи дека не се пронајдени траги од дрога. Сагет беше на Флорида каде што настапи во петокот и саботата. Тој се огласи и на Инстаграм по топлиот прием од публиката.

„Ѝ се вратив во комедијата како кога имав 26 години. Претпоставувам дека го пронаоѓам мојот нов глас и го сакам секој миг!“, напиша тој.

Многу негови колеги и пријатели се збогуваат со него на интернет.