Македонија
24. October 2021 - 16:16

Почина 63 годишен маж, му се слошило на работа

63 годишен маж од Кочани починал откако му се слошило додека бил на работното место.

- На 23.10.2021 околу 12.45 часот во СВР Тетово било пријавено дека во с.Брвеница, тетовско, П.А(63) од Кочани, додека извршувал работни задачи во фирма, му се слошило и починал. Смрт констатирал лекар од здравствена установа од с.Брвеница. Увид извршила екипа од СВР Тетово, а по наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција, информира МВР.