Loading Video...
Фудбал
7. December 2019 - 19:54

ПМФЛ: Победа на Силекс за скок на второто место

Фудбалерите на Силекс уште еднаш одиграа одличен натпревар пред својата публика во Кратово. Убедливо надигран и совладан тимот на Академија Пандев со 3-1 со што кратовци скокнаа на втората позиција на табелата со што уште еднаш потврдија дека се хит на првенството. 

Серафимов, Додев и Драшковиќ беа стрелци на головите за домашниот тим додека единствниот погодок за струмичкиот тим го постигна Миловановиќ.