Loading Video...
Фудбал
2. November 2019 - 18:20

ПМФЛ: Пандевци одиграа 1:1 со Работнички

Со натпреварот Академија Пандев – Работнички денеска беше отворено 13.коло во прволигашката фудбалска конкуренција кај нас. 
 
Средбата во Струмица заврши без победник 1:1, и тоа со првите овосезонски голови за Кристијан Стојкоски кој во 27.минута и донесе предност на домашната екипа, како и Никола Шаркоски кој во72-та го израмни резултатот. 
 
Утре со почеток од 13 часот и 30 минути ќе се играат останатите четири средби, а двојките се: 
МАКЕДОНИЈА ЃП - СИЛЕКС
ВАРДАР - РЕНОВА
ШКЕНДИЈА - БОРЕЦ
ШКУПИ - СТРУГА ТЛ