Џет-Сет
26. February 2020 - 12:43

Пејачката Дафи била заробена, дрогирана и силувана пред да се повлече од сцената

Пејачката Ејми Дафи, попозната само како Дафи, пред десетина години се повлече од музичката кариера. Сега, на Инстаграм таа сподели приказна како тогаш била заробена, дрогирана и силувана од непознато лице.

„Може само да замислите колку пати помислував да го напишам ова… За начинот на кој би го напишала, како би се чувствувала потоа… Многу од вас се прашуваа што ми се случува и зошто исчезнав? Новинар ме контактираше, дојде до мене и јас му раскажав сè минатото лето. Беше неверојатно тоа што конечно проговорев”, раскажува Дафи.

Натаму, таа истакнува дека сега е добро и на сигурно.

„Неколку дена во заробеништво, силувана и дрогирана… Но, секако, преживеав. Закрепнувањето потраја, нема лесен начин тоа да се рече. Последново десетлетие илјадници денови ги посветив на тоа – повторно да почувствувам радост во моето срце, а сега го чувствувам сега”, нагласува пејачката.

Таа во објавата никаде не вели дека покренала какво било обвинение за случајов.

„Се прашувате и зошто не го искористив својот глас за да ја изразам болката што ја чувствувам? Не сакав да му ја покажам на светот тагата во моите очи. Се прашував како можам да пеам од срце, ако тоа е скршено. Полека заздраве и веќе не е скршено”, вели Дафи натаму.

Најави и интервју, во кое ќе одговори на сите прашања на обожавателите, замоли да не се вознемирува нејзиното семејство и им се заблагодари на сите за разбирањето и поддршката.

„Ве молам, поддржете ме да го направам ова позитивен пример и искуство“, нагласува таа на крајот од објавата.