Македонија
25. March 2020 - 8:37

Облачно време со повремени врнежи од снег

Денес ќе се задржи облачно време со повремени врнежи од снег.Најобилни врнежи ќе има во источните делови од земјава, каде се очекува формирање на снежна покривка и над 20 см.
Во останатите подрачја можна е помала снежна покривка, главно околу 5 см, освен на планините каде ќе биде поголема. Потоа до сабота времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи кои заради затоплувањето ќе бидат претежно од дожд.