Македонија
9. September 2015 - 18:50

Обиколницата околу Скопје, утре повторно во употреба

АМСМ доцна попладнево соопшти дека утре обиколницата околу Скопје повотрно ќе биде ставена во употреба.

- Во името на продукциската куќа “CHIC FILMS” и  МАНУФАКТУРА ПРОДУКЦИЈА, согласно со временската прогноза по која се најавува дожд, ве известуваме дека обиколницата околу Скопје во текот на утрешниот ден повторно ќе биде ставена во употреба на граѓаните на Република Македонија, стои во соопштението од АМСМ.

Инаку, сообраќајот на сите државни патишта се одвива по влажни коловози.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен, а на граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.