Македонија
1. November 2019 - 11:18

Низ Скопје и Тетово се апсеа наркодилери

Ноќеска во 01.00 часот полициски службеници од СВР Скопје од булеварот „АСНОМ“ го лишиле од слобода Д.Д.(26) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. 

Претходно во 19.10 часот полициски службеници од СВР Скопје од подрачјето на Бит Пазар го привеле А.Ц.(19) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. 

Во 19.35 часот полициски службеници од СВР Скопје од подрачјето на Бит Пазар го лишиле од слобода Н.Н.(42) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена прашкаста материја.

Вечерта во 21.40 часот полициски службеници од СВР Скопје од ул.„Козле“ го привеле С.А.(28) од Гевгелија, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. 

По документирање на овие случаи, против споменатите лица ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Вчера  околу 07.25 во тетовското село Порој, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода Е.А.(20) од ова село, кај кого била пронајдена марихуана.

По целосно документирање на случајот, против Е.А. ќе биде изготвен соодветен поднесок.

Вечерта во 20.30 на ул.„Јордан Златановски“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода С.И.(33) од Тетово, затоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана. Против С.И. ќе
следува соодветен поднесок.