Кошарка
22. May 2016 - 9:26

НБА плеј оф: Прв пораз на Кливленд

Кошаркарите на Кливленд го претрпеа првиот пораз во плеј офот оваа сезона откако ноќеска во третиот натпревар од финалето на Исток загубија од Торонто со 99:84 и сега резултатот во победи е 2-1 за Кливленд.

Де Розан кај Торонто постигна 32 поена, а Бијомбо имаше неверојатни 26 скокови.
Во редовите на Кливленд Леброн Џејмс постигна 24 поени. Следниот натпревар се игра во понеделник, а додека вечерва се игра дуелот број 3 од финалето на Запад Оклахома Сити - Голден Стејт (1-1 во победи).