Македонија
22. September 2021 - 17:28

МВР со детали за вчерашниот пожар на адвокатската улица во Скопје - нема повредени лица

Синоќа околу 21.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„1737“ во центарот на Скопје настанал пожар во напуштена куќа, соопштија од МВР.

Од екипи на Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема.