Македонија
27. January 2022 - 12:41

МВР со детали за вчерашната несреќа на мостот „Гоце Делчев“ во која загина пешак

Вчера на мостот „Гоце Делчев“ во Скопје пешак почина на лице место откако беше удрен од автомобил. Како што соопштуваат од МВР:

„На 26.01.2022 во 11.25 часот било пријавено дека на крстосницата од бул.„Гоце Делчев“, ул.„Лазар Личеновски“ и ул.„11 Март“ патничко возило „бмв x 6“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од Г.Ф.(42) од Куманово, удрило во пешакот С.А.(75) од Скопје.

На местото на несреќата починал пешакот, а смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје“, велат од МВР.