Македонија
29. May 2020 - 10:40

МВР со детали за починатиот пешак во Скопје

Вчера во 14.20 часот на бул.„Александар Македонски“ во  Скопје, патничко возило „опел астра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Т.З.(48) од Скопје, удрило во пешакот А.Б.(77) од Скопје.

Притоа, пешакот починал на местото на настанот, а смрт констатирала екипа од итна медицинска помош.

Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Скопје, стои во соопштението од МВР.