Фудбал
19. September 2016 - 9:39

Мурињо секогаш има виновник за поразите?!

Инаку Вотофорд по пауза од 30 години успеа да слави над Манчестер Јунајтед.
 
„Три фактори влијаеа врз овој натпревар, а само еден од нив може да биде исправен во наредниот период. Првиот се однесува на нас, на нашите индивидуални и тимски грешки. Тоа е во наши раце. Вториот е судијата, ние не можеме да влијаеме врз грешките кои ги прави. Сите зборуваат за резултатот, а не за комичната ситуаија кога го примивме првиот гол. Третиот фактор е среќата, ние на овој меч ја немавме. Бевме подобар тим, а загубивме. Гомеш фантастично го одбрани ударот со глава на Ибрахимовиќ“, рекол Мурињо, заборавајќи да спомене дека во првиот дел при 0-0, де Хеа имаше слична интервенција при ободот со глава на Дини.
 
Манчестер Јунајтед серијата од три порази ќе се обиде да ја прекине в среда, кога во Лига купот ќе му гостува на Нотремптон, а во Премиерлигата наредната сабота ќе го пречека шампионот Лестер.