Македонија
26. January 2022 - 16:15

Маж почина во пожар во викенд куќа во прилепско

На 26.01.2022 во 08.10 часот во ОВР Прилеп e пријавено дека околу 07.00 часот настанал пожар во викенд куќа на м.в. Бегова ливада, прилепско, во која живеел Т.М.(89), кој починал на лице место, соопшти МВР.

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, а од страна на Јавен обвинител телото е предадено на семејството.