Loading Video...
Фудбал
6. May 2023 - 18:30

Манчестер Сити го совлада Лидс и е се поблиску до титулата

Манчестер Сити на домашен терен со 2:1 ја совлада екипата на Лидс и е се поблиску до 7-та титула во Премиер лигата.

Во 19-та минута, Илкај Гундоган го отвори резултатот. Истиот играч 8 минути подоцна зголеми на 2:0 за Сити, а тоа беше и резултатот со кој се замина на паузата.

Екипата на Лидс преку преку Родриго намали на 2:1 што беше и крајниот резултат на овој натпревар