Македонија
9. јуни 2023 - 17:09

Малолетници кај Романовце со тврди предмети гаѓале автобус во кој се превезувала фудбалска екипа

На 08.06.2023 во 20.26 часот во СВР Куманово било пријавено дека на наплатна рампа Романовце неколку малолетници фрлале тврди предмети кон автобус со струшки регистарски ознаки, во кој се превезувале членови на младинска екипа на фудбалски клуб.

Притоа, бил оштетен автобусот, а повредени лица нема.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.