Loading Video...
Фудбал
16. јуни 2021 - 17:20

Македонските фудбалери едногласни - Против Украина на се или ништо

Шести ден натпревари на Европското фудбалско првенство. Денеска на програмата три средби, како загревање за утрешниот втор настап на Македонија на Еуро. 
 
Атмосферата во црвено-жолтиот табор е на високо ниво, а се прават и завршните анализи за утрешниот меч против Украина, во кој македонските фудбалери ќе одат на се или ништо 
 
И на утрешниот дуел што ќже се игра во Букурешт од  15 часот нашите фудбалери ќе имаат огромна подршка од трибините, пазатоа од ФФМ апелираа сите оние кои имаат обезбедено влезници за мечот уште денеска да обезбедат така наречени алки за негативен Ковид тест, неопходни за присуство на стадионот.