Фудбал
29. May 2016 - 17:51

Македонија води со 2-0 против Азербејџан

По првиот дел на контролната средба во Австрија репрезентацијата на Македонија води против Азербејџан со 2-0. 

Првиот гол го постигна Радески во 20-тата минута а на 2-0 зголеми капитенот Горан Пандев во 33 минута.