Loading Video...
Фудбал
11. July 2020 - 18:24

Ливерпул одигра 1-1 против Барнли

Шампионот Ливерпул одигра само нерешено 1-1 во дуелот против Барнли, кој со освоениот бод сеуште може да се надева на место на табелата кое носи пласман во Лигата на Европа. 
 
Голот за водство на Ливерпул го постигна Робертсон во 34.минута, а изедначи Џеј Родригез во 69-татат. 
 
Барнли е на 9.место со 50 бодови, еден помалку од Шефилд Ј. и два помалку од Вулверхемптон кои се на позициите 6 и 7 кои водат на европската сцена