Loading Video...
Фудбал
24. September 2020 - 19:14

ЛЕ: Шкендија вечерва го предизвикува англискиот гигант Тотенхем

Фудбалерите на Шкендија вечерва во 20ч го играат еден од најважните натпревари во својата историја. Во Скопје го пречекуваат англискиот гигант Тотенхем предводен од големиот фудбалски стратег Мурињо. Тетовчани се извонредно расположени за надигрување пред големиот противник и очекуваат голема борба со силниот состав на англичаните. 

- Имаме искуство, играчите знаат што значи овој натпревар и доколку успееме да ги одалечиме од опасната зона може да оставиме добар впечаток на овој голем меч за нас-изјави првиот стратег на лидерот во домашното првенство  Ернест Ѓока.
Средбата се игра на Арената Тоше Проески во 20ч.