Фудбал
17. July 2015 - 10:12

ЛЕ: Дебакл на Ријека во дуелот со Абердин!!!

Во првите средби од второто квалификациско коло од Лига Европа најтежок пораз и тоа пред своите гледали доживеа Ријека од противникот на Шкендија, Абердин кој славеше со 3-0. 

Копер обезбеди предност против Хајдук од 3-2 додека Локомотива во Загреб го совлада ПАОК со 2-1. 
ВО Кукс триумф на Младост Подгорица од 0-1 исто како и на Железничар во Унгарија кај Ференцварош. 
Бугарските тимови исто така не се прославија. Бероа загуби минимално со 1-0 од Бронби на меч во Бугарија додека Черно Море одигра 1-1 со Динамо Минск.