Фудбал
4. December 2019 - 10:57

Куп: Дерби на Чаир

Попладнево од 13ч се играат првите дуели од националниот фудбалски куп. Најинтересно се очекува да биде на Чаир каде гостува екипата на Шкупи.  Шкендија има голема фаворитска улога против фенерџијата Работнички додека Струга ТЛ со израмнети шанси ја пречекува Ренова. 

Интересно се очекува да биде и во второлигашкото дерби во кое играат Брегалница и Лабуништа.