Македонија
27. March 2023 - 20:51

Кумановец чистејќи го својот пиштол се застрелал

„На 26.03.2023 во 19.24 часот во СВР Куманово било пријавено дека С.Ц.(48) од Куманово во својот дом во с.Тромеѓа, кумановско, чистејќи го својот пиштол, испукал куршум со кој се повредил, по што бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза” за укажување лекарска помош“, велат од полицијата.

Увид извршила екипа од СВР Куманово.