Македонија
1. September 2020 - 14:37

Кривични против двајца Кочанчани поради насилство врз деца

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против А.А.(32) и Б.А.(38) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство врз дете“. На 21.06.2020 на ул.,,Стефка Тасева“ во Кочани, пријавените психички и физички матретирале три малолетни деца од Кочани.