Џет-Сет
30. September 2019 - 10:36

Концерт на Ерос Рамацоти вечерва во Скопје

Италијанската поп-ѕвезда Ерос Рамацоти вечерва, во 20 часот, во организација на „Авалон продукција“, ќе одржи концерт во Скопје во А1-арената. Во рамките на својата светска турнеја, која почна во февруари годинава, тој го промовира најновиот студиски албум со наслов „Vita ce n’e“. Турнејата ги опфаќа сите континенти, а македонската публика првпат ќе има шанса да го слушне и дома.

Ерос доаѓа во Скопје со комплетно своја продукција (звук, светло и видео). Неговите живи настапи се едни од највозбудливите доживувања во светската музичка индустрија. Во интервју за „Независен весник“, тој порача дека македонските фанови ќе доживеат голема забава на неговиот настап.

– Секако дека ќе ги слушнете моите стари хитови! На репертоарот ќе биде сиот мој успех, покрај песните од последниот албум „Vita Ce N’è“. На оваа турнеја сакам најдобро да ги претставам новите песни, за да уживаме во животот бидејќи тоа е најскапоцената работа што ја имаме – вели Рамацоти.

Тој речиси четири децении е на музичката сцена, а зад него има бројни хитови. Рамацоти е еден од ретките италијански музички поп-ѕвезди кои планетарно изградија кариери. Публиката го памети по соработките со Лаура Паузини, Тина Тарнер, Лучијано Павароти и други.

Билетите може да се набават во музичката продавница на „Авалон продукција“ или онлајн.