Џет-Сет
17. October 2016 - 20:11

Ќерката на Кеба брка светска слава, еве како изгледа сега

Ќерката на познатиот српски фолк пејач Драган Којиќ Кеба на свои 17 години ја фасцинираше публиката со својот талент за музика. Се појави првпат во 2001 година на Беовизија со песната „Сањалица“ и потоа издаде 3 албуми.

Нејзината кариера имаше нагорна линија, а таа одлучи да се повлече од српската јавност. Се отсели во Америка каде продолжи да ја гради кариерата како Наташа Кеј, и веќе со години се нема вратено во родната Србија.

Нејзиниот брат Игор Којиќ минатата година се ожени со познатата пејачка Северина, а Таша ниту тој момент не се појави туку преку Скајп ја гледаше свадбата на својот брат.

Таа денеска има 32 години и изгледа одлично, но и навистина поинаку од претходно.

На фановите на социјалните мрежи редовно има објавува фотографии, а тие и враќаат со лајкови и пријатни коментари.

Еве како таа изгледа денеска.