Фудбал
3. July 2018 - 17:12

Ќе игра ли Роналдо во Италија ?!

На Јувентус му е потребна ѕвезда од калибарот на Роналдо за да конечно ја освои Лигата на шампионите пишува шпанскиот весник Марка кој објави и насловна страна со напис дека CR7 се сели на Апенините.

Според овој извор, иако откупната клаузула за Роналдо изнесува 900 милиони евра, во Јувентус биле сигурни дека ќе го добијат Португалецот за многу помала сума. Во Торино биле подготвени да му понудат четири годишен договор вреден 120 милиони евра.

Роналдо има договор со Реал кој истекува во 2021 година, а изминатите неколку месеци најмногу се шпекулира дека би можел да се пресели во ПСЖ.

Од друга страна челниците на „старата дама“ веруваат дека со Кристијано Роналдо конечно ќе ја освојат титулата во Лигата на шампионите.