Македонија
8. April 2019 - 8:51

Изменет сообраќаен режим на делницата Миладиновци-Куманово

Од денеска до четврток ќе има промена на режимот на сообраќај на делницата Миладиновци – Куманово, кај старата наплатна станица Романовце.

Причината за изменетиот сообраќаен режим, како што информира Авто мото сојузот на Македонија, се градежни активности за поставување на индуктивни јамки на автопатот.