Македонија
26. September 2021 - 16:42

Избоден млад затвореник од друг осуденик во КПУ Идризово

Млад затвореник со нож пробол друг затвореник во КПУ Идризово.

- На 25.09.2021 во 14.54 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправната установа Идризово било пријавено дека осуденикот Н.И.(25) од Скопје бил повреден во ногата со остар предмет од осуденикот О.Е.(23) од Битола, соопштува МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.