Фудбал
25. October 2021 - 12:05

Интер и Јувентус одиграа без победник

Големото дерби во италијанската Серија А одиграмо во Милано каде Интер го пречека Јувентис заврши без победник 1-1. 
 
Двата тима имаа свој период на игра, а први во водство дојдоа домаќините со голот на босанскиот репрезнетативец Един Џеко во 17-минута. 
 
Во вториот дел гостите со сите сили се обидуваа да дојдат до израмнување. Тоа им успеа во претпоследната мунута и тоа од сомнително досуден пенал кој го реализира Дибала. 
 
Интер остана на третата позиција на табелата со 7 бодови помалку од водечкото дуе Наполи и Милан кои имаат идентични 25 бодови, додека Јувентус е дури шести со 15 бодови колку што имаат и Аталанта и Фиорентина.