Спорт плус
18. November 2022 - 18:59

Илиоски: Пресреќен сум што се враќам со златен медал од ЕП

По освојувањето на златниот медал на ЕП во Анталија, Боби Илиевски изјави дека со овој успех му се отвораат патеките кон поголеми успеси во Кик боксот:
 
„Се чувствувам одличнo и многу сум срекен за освојувањето на златато и титулата европски првак. Не застанувам тука .
 За десетина дена со моите тренери на 03 декември одиме на пресметување турнир Сенши на предходно договорена профил борба против Едуард Алексијан од Бугарија а другата година одиме на освојување на светското злато.
Да ги поздравам и имам се забалагодарам на нашите навивачи Македонци  кој во голем број дојдоа на трибините и ме подржаа со навивање.
Има благодарам на мојата фамилија, моите тренери, клубски други и сајт кој ми помагаа подржуваа и храбреа. Благодарност исто така до агенцијата за спорт и младите до дир. Наумче Мојсовски и Македонскиот Олимписки Комитет до Претседател Даниел Димески кои секогаш ни се ветер во грб и од голема помош на нас спортистите  во постигнувањето на врвните резултати. Да живее Македонија!