Бизарно но вистинито
27. March 2016 - 19:16

И ТОА Е МОЖНО: Се породила во тоалет и се вратила да го доигра натпреварот!

Позната кинеска одбојкарка се породила во школскиот тоалет, бебето го оставила во грмушка и се вратила на натпреварот, пишуваат државните медиуми.
 
На тинејџерката, како што се наведува, контракциите и почнале за време натпревар од женското одбојкарско првенство за млади од 18 години, пренесува АП.
 
Бебето го пронашол минувач, кој ги прател трагите од крв по теренот за да ја пронајде мајката, се наведува во полицискиот извештај.
 
- Ја видов на теренот додека се одмараше. Изгледаше добро по породувањето. Претпоставив дека има силен организам штом се породила за време на натпревар, сведочи минувачот.
 
Новороденчето и мајката се префрлени во болница каде е утврдено дека се добро, се додава во соопшението.
 
Вонбрачните деца во Кина воглавно се напуштени од родителите поради социјалните и финансиски притосоци. Политиката на планирано семејство во Кина подразбира драстични казни и за брачните парови кои имаат повеќе од две деца.