Loading Video...
Фудбал
27. September 2020 - 18:44

Хофенхајм ја прекина победничката низа од 24 натпревари на Баерн Минхен

Хофенхајм ја прекина победничката низа од 24 натпревари на минхенски Баерн. 
 
Во натпревар од 2.коло на германската Бундес лига Хофенхајм го победи Баерн Минхен со 4-1 
 
Ова е прв пораз на европскиот шампион  Баерн по 29 одиграни натпревари, откако за последен пат Баварците загубија на 11 јануари во пријателски меч со Нинберг (5-2). 
 
На официјален натпревар Баерн досега немаше пораз се од 7 декември минатата година кога загуби во Менхенгладбах од Борусија со 2:1