Балкан
3. јуни 2023 - 11:55

Хаос во Србија: Во Белград фрлена бомба пред познат ресторан - Оштетени три автомобили

Хаос во Белград на улицата Нина Кирсанова во Ѕвездара непознато лице фрлило бомба.

Во експлозија оштетени се три паркирани автомобили во близина на ресторанот „Вртешка“.

Сеуште не е познатото дали ресторанот бил мета со оглед на тоа што бомбата не била фрлена во ресторанот, туку на улица.

За среќа нема повредени, а истрагата е во тек.