Македонија
5. December 2021 - 16:58

Група млади нападнале 19-годишник во автобус на ЈСП

Пред два дена во 17.40 часот било пријавено дека во автобус бр.41 на ЈСП, кој се движел на релација Скопје–Драчево, кај раскрсницата за с.Батинци, В.Ф.(19) од с.Палиград бил физички нападнат од четири лица на возраст од околу 20 години, велат од МВР.

Се работи на расчистување на случајот.