Loading Video...
Фудбал
20. September 2020 - 19:50

Гранде гол на Пандев на стартот на Серија - А

Блесок на капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев на стартот на новата сезона во Серија – А. Џенова го совлада Кротоне со 4-1 а  Пандев го постигна вториот гол за домашниот тим во  негов стил со лоб удар  со што ја најави значајната победа за неговиот тим.