Фудбал
28. March 2017 - 14:08

Гори стадион во Шангај

На стадионот на фудбалскиот клуб Шангај Шенхуа, од засега непознати причини, избувнал пожар. Пожарот избувнал на еден дел од трибините.
 
Шангај Шенхуа е еден од најбогатите кинески, но и веројатно најмалерозниот клуб во светот.
 
Екипата која го направи Карлос Тевез најплатен фудбалер во историјата и чии дрес го носат Обафеми Мартинс и Фреди Гуарин, а на клупата седи Густаво Појет и која неодамна испадна од азиската Лига на шампиони, ја задеси нов малер.
 
Имено, во вторникот, избувна пожар на една од трибините на стадионот на кој настапува Шангај Шенхуа.
 
Надлежните соопштија дека не се познати причините за избувнувањето на пожарот
.
https://