Loading Video...
Тенис
7. September 2021 - 8:40

Ѓоковиќ загуби сет, но се пласира во четвртфинатето на УС Опен

Изненадувачки Американецот, го доби првиот сет препуштајќи ми на Ѓоковиќ само еден гем (6:1), а тоа пак како да го разлити Србинот па следните три ги доби со 6:3, 6:2 и 6:2.

Така Ѓоковиќ во четвртфиналето за противник же го има Италијанецот, Матео Беретини (6-носител).

Инаку во првиот меч од четвртфиналната рунда попладнево играат (2-носител) РУсинот, Данил Медведен и Холанѓанецот, Ван Де Зандсхлуп .