Македонија
2. August 2021 - 16:14

Две возила излетаа попладнево на патот Охрид-Кичево, има повредени

Две возила излетале од коловозот по тешка сообраќајна незгода на патот Охрид-Кичево, информира Република. Според очевидци се работи за патнички автомобили „БМВ“ и „Опел“. Едно од возилото е со гостиварски регистарски таблички.

– Има повредени лица, двете возила се излетани надвор од патот. Неодамна на истото место имаше сообраќајна незгода. Време е да доправи започнатиот автопат. На овој пат постојано има незгоди – вели очевидец кој во моментот е на местото на несреќата.