Балкан
14. September 2021 - 8:16

Две лица загинаа по пад на мал авион во близина на грчкиот остров Самос

 – Безживотни тела на две лица биле принајдени и извлечени од грчката крајбрежна служба по падот на мал авион од типот „Цесна 172“ во морскиот дел во близина на грчкиот остров Самос, јави дописничката на МИА од Атина.

Според првичните информации од Грција станува збор за приватен израелски авион, кој полетал од Израел, а над островот му се загубила трагата.