Македонија
5. October 2022 - 18:10

Двајца малолетници раниле друг малолетник со нож

Вчера во 22.21 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ бил донесен малолетник од Скопје со повреда од остар предмет.

- Малолетникот на подрачјето на Бит Пазар бил повреден од други двајца малолетници од Скопје, со кои имал претходни недоразбирања, соопштија од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.