Македонија
26. September 2021 - 16:39

Доктор пронајден мртов во Психијатриската болница во Скопје

Дежурен доктор пронајден мртов во соба за дежурни лекари во Психијатриска болница во Скопје.

- На 25.09.2021 во 00.30 часот во Полициската станица Карпош, од Итна медицинска помош било пријавено дека во собата за дежурни лекари во Психијатриска болница Скопје бил пронајден починат дежурниот лекар Љ.Н.(61) од Скопје, информира МВР.

Смрт без траги на насилство констатирала екипа од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.