Тенис
31. October 2019 - 19:49

Димитров и Ѓоковиќ во следното коло на турнирот во Париз

На тенискиот турнир во Париз внимание привлече дуелот на  Григор Димитров против Австриецот Тим, кој бугаринот со извонредна игра го доби со 2-0. 
Пласман во следното коло избори и  Новак Ѓоковиќ кој славеше исто така со 2-0 против Едмунд.