Loading Video...
Фудбал
19. September 2022 - 19:50

Димитриевски посакува да продолжат добрите игри на националниот тим

Македонската фудбалска репрезентација денеска го имаше првиот собир во пресрет на средбите со Грузија и Бугарија во гости и во Скопје. 

Од списокот поради повреди отпаднаа капитенот Ристовски и напаѓачот Етеми. Ново име во тимот е Бејтулаи од екипата на Шкендија. 
Попладнево се одржа и првиот тренинг.