Спорт плус
19. October 2021 - 22:12

Бобан Илиоски и Димитар Ѓоргиев денеска на квалификации од светското првенство во кик бокс две победи и двајцата со прекин во втора рунда

- Роберт Костовски против Бекмирзаев Темирланд од Русија.

- Марко Тодоров вчера извојува победа против Јалаби Бадр од Израел, но изгуби денеска од Сантос Тиаго од Португалија.

- Стефан Михајловски изгуби од Вилдерил Јаспер од Германија.

- Филип Ризов изгуби од Гурбузчан Али од Турција.

- Димитар Ѓоргиев извојува победа на Дано Давид од Брегот на Слоновата Коска.

- Бобан Илиоски извојува денеска победа со прекин над Ардиан Бартл од Словачка. 

Бобан Илиоски и Димитар Ѓоргиев се најискусни докажани борци и победија со прекин и двајцата во втората рунда.

Преостануваат за бронза да се борат наредните денови: Викторија Варадинова, Димитар Ѓоргиев и Бобан Илиоски.