Тенис
30. September 2021 - 10:35

Без Ноле на Индијан Велс

Новак Ѓоковиќ го откажа учеството на мастерсот во Индијан Велс. Петтиот гренд слем, како што често го нарекуваат овој турнир, ќе се одржи од 4. до 17.октомври.
 
„Жал ми е што нема да ги видам моите навивачи во Индијан Велс оваа година и што нема да играм во пустината, моето омилено место. Се надевам дека ќе се видиме следната година“, објави Ѓоковиќ.
 
Српскиот тенисер, во Калифорнија победил пет пати во кариерата, последен пат во 2016 година.
 
Новак Ѓоковиќ оваа година не одигра ниту еден мастерс во Северна Америка, претходно ги пропушти Мајами, Торонто и Синсинати.