Loading Video...
Фудбал
8. May 2021 - 18:28

Барса и Атлетико одиграа без голови и отворија шанса за Реал

Барселона и Атлетико Мадрид одиграа без голови 0-0 во дерби дуелот од 35.коло на шпанската Ла Лига. 
 
Иако двата тима особено домаќините имаа бројни шанси за гол сепак на крајот резултатот беше оној почетниот. 
 
Ваквиот резултат им најмногу му оди во полза на Реал Мадрид кој утревечер на домаѓен терен ја пречекува екипата на Севилја. 
 
Имено, Атлетико останува лидер на табелата сега со 77 бодови, два повеќе од Барселона, а три од Реал кој се евентуална победа над Севилја која е на 4.место на табелата со 70 бодови, може да се израмни со Атлетико на врвот на табелата, па до крајот на првенството во кое остануваат уште три кола да имаме уште по неизвесна борба за шампионскиот трофеј